Květen 2008

Kreslila jsem si :)

31. května 2008 v 14:18 | JOHANA |  blogac8.blog.cz
kreslila jsem si a výtvory jsem vám tu dala tak pište do komentářů jak se vám líbí :)
POZOR: TYTO OBRÁZKY JSOU MOJE A NEBUDOU SE KOPÍROVAT !!! RESPEKTUJTE UPOZORNĚNÍ!
Školník
-------------------------------------------------
Anne
---------------------------------------------------------
Starshine (dost nepovedený :(

♥Český Těšín♥ ♥♥♥ BRITANIKA♥♥♥

29. května 2008 v 18:26 | Johana |  blogac8.blog.cz
Dnes jsem byla na jednom statku v Českém Těšíně ze třídou :) bylo to super :) jo a doufám že se vám tihle skvělí koníčci budou líbít :),,no moje nejoblíbenější je BRITANIKA ♥ (osobně ji říkám Británie,Britani)
Tak a pustím se do představování koníčků :) POUZE kteří tam byli!!!! (které jsem viděla) a zdroj je www.jezdeckyklubcz.cz :
BRITANICA (čte se BritaniKa ,,myslím :)
------------------------------------------------------------------
GALAXIE
---------------------------------------------------------------------------
LANKASTER (hlavně pro Terku :) ,, na tom jsme jezdili v kroku)
----------------------------------------------------------------------
LANE OF DREAMS
-----------------------------------------------------------------------
BOLERO (poník) ,(na tom jsme taky jezdili v kroku bez sedla :)
--------------------------------------------------------------------------
PEPINO (poník)
----------------------------------------------------------------------------
LENTILKA
promiňte nemám fotku!!! :(
......-----------------------......
doufám že se líbí,pište do komentářů :) samou chválu

SONJ

24. května 2008 v 14:50
Ahojky lidičky,, je tu SONJ - soutěž o nejlepšího jezdce můžete se přihlásit ALE MUSÍTE SPLŇOVAT PRVIDLA SOUTĚŽE!
PRAVIDLA SOUTĚŽE:
1. musíš mi napsat do komentářů že se chceš přihlásit (přihláška pod pravidly)
2. MUSÍŠ BÝT JEZDEC NA KONI!!
3.na fotce MUSÍŠ BÝT TY NA KONI! (kůň nemusí být tvůj)
Přihláška: (piš do komentářů)
1.Přezdívka
2. musíš mi poslat fotku do 3.6. jo?
3.Jak dlouho jezdíš, kdy si začala jezdit,co tě k ježdění přivedlo,jaký máš vztah ke koním a jak hodně s nimi pracuješ?
tak beru asi tak 8 lidí! tak se přihlaště JEZDCI!

Blondýnky aneb ftipy o nich

17. května 2008 v 11:31 blogac8.blog.cz
Proč dává blondýna noviny do ledničky?
Aby byli vždy čerstvé.
--------------------------------------------
Jak se říká blondýnce na vysoké škole?
Návštěva.
---------------------------------------------
Blondýnka na křižovatce lehce drcne do jiného auta. Z něho vyběhne nasraný chlap a křičí na blondýnu: ty krávo dělala jsi si někdy řidičák?
blondýna: určitě víckrát jak ty,debile!
---------------------------------------------

Drezurní cviky :)

10. května 2008 v 12:29
Obrat kolem zádě
Při obratu kolem zádě opisuje záď koně menší půlkruh, přičemž vnější zadní noha překračuje vnitřní zadní nohu. Nohosled musí zůstat pravidelný a vnitřní zadní noha nesmí ustat v pohybu. Půlkruh, který zád v obratu opisuje, by měl být co nejmenší, až je obrat v podstatě proveden kolem vnitřní zadní nohy, která se v taktu chodu vždy zvedne, ale vždy dopadne na téměř stejné místo. Obrat o 180° (krátce čelem vzad) je poloviční pirueta v kroku.
Dovnitř plec
Dovnitř plec je jeden z prvních překroků, které koně učíme. Při tomto cviku je plec koně mírně odkloněna od původního směru dovnitř, kůň je přistaven k vnitřní ruce a ohnut okolo vnitřní holeně. Vnější přední a vnitřní zadní noha jdou ve stejné stopě. Dohromady vidíme tedy tři stopy. Vnitřní přední končetina překračuje vnější přední.
Dovnitř záď / Travers
Při cviku dovnitř záď vidíme celkem čtyři stopy. Každá končetina zvlášť sleduje svou stopu. Kůň se dívá a je podélně ohnut do směru, kterým se pohybuje. Tento cvik se většinou provádí u stěny jízdárny, přičemž plec koně zůstává na obvodu a záď je odkloněna směrem dovnitř. Kůň je ohnut okolo vnitřní holeně jezdce. Vnějšími končetinami překračuje vnitřní. Úhel pohybu je v tomto cviku větší než při cviku dovnitř plec.
Piruety
Piruety jsou obraty kolem zádě v sebraném cvalu. Plná pirueta je obrat o 360°. Tento cvik vyžaduje od jezdce a koně maximální koordinaci. Od přírody má kůň tendenci otáčet se okolo svého středu, a proto musí být před zahájením piruety velmi shromážděný, aby vnitřní zadní noha přebrala většinu váhy a stala se osou otáčení. Pirueta musí být provedena beze spěchu a pravidelně. V drezurních úloha je známka tohoto cviku většinou násobena dvěma. V úloze "Cena sv. Jiří" je požadována poloviční pirueta (180°), ale od úloh "Intermediaire" se již požaduje předvedení plné piruety. Počet cvalových skoků v poloviční piruetě je tři až čtyři, plná pirueta se skládá ze šesti až osmi cvalových skoků.
Kontracval
Kontracval je vědomě požadovaný cval na nesprávné noze, například při jízdě na pravou ruku cválá kůň na levou nohu. Tento cvik se provádí u stěny jízdárny nebo na kruhu a zvyšuje obratnost a vyváženost koně.
Letmý přeskok ve cvalu
Během fáze vznosu přeskočí kůň na pobídku jezdce z jednoho cvalu do druhého. Během jednotlivých přeskoků musí kůň zůstat klidný, rovný a v živém kmihu. Kůň musí během jedné fáze vznosu přeskočit předními a zadními končetinami zároveň. Přeskočí-li například během jedné fáze vznosu pouze předními končetinami a teprve v další fázi vznosu zadními, nebo naopak, je to chyba. Přípravou na tento přeskok je takzvaná jednoduchá změna cvalu, při které kůň přejde do kroku a po několi krocích, maximálně však čtyřech, opět nacválá na druhou nohu. Kůň nesmí při přechodech klusat a přechody musí být hladké.
Pasáž
Pasáž je velmi shromážděný vznosný klus s energickým odrazem podsazených zadních nohou a zkrácenou prostorností. Pasáž má výrazně prodlouženou fázi vznosu, takže pohyb působí zpomaleným dojmem (slowmotion). Tento chod je velmi vzrušující díky energii a síle, kterou kůň v pasáži vyzařuje.
Piaffa
Piaffa je pohyb podobající se shromážděnému klusu na místě. Kůň zachovává diagonální nohosled klusu, přičemž zadní končetiny mění posuvnou sílu v nesení a výdrž. Piaffa představuje jeden z nejobtížnějších drezurních cviků. Záď je výrazně podsazená, jako by se kůň chystal sednout. Končetiny zvedá kůň při tomto cviku v pravidelném rytmu poměrně vysoko bez kolébání ze strany na stranu. V úlohách "Intermediaire" je předepsáno sedm až osm kroků piaffy, přičemž je povolen posun o jeden metr vpřed. Ve vyšších úlohách je tato norma stále přísnější.
Poloviční překrok
Poloviční překrok je obměna traversu, prováděná na diagonále místo na stěně. Kůň má být mírně ohnutý okolo vnitřní nohy jezdce, aby umožňoval více volnosti a pohyblivosti plecí, a tak zvýšil nenucenost a gracieznost pohybu, ale předek koně mírně předchází záď. Vnější nohy překračují (křižují) předem vnitřní nohy. Kůň se dívá směrem, ve kterém se pohybuje. Během celého cviku má udržet stejnou kadenci a rovnováhu. Pro docílení větší uvolněnosti a pohyblivosti plece, čímž se docílí větší nenucenosti a ladnosti pohybů, je velmi důležité, aby byl kůň nejen správně ohnut, a tím se zabránilo vrhnutí se na vnitřní plec, ale také, aby byl udržen kmih a zejména podsazení vnitřní zadní nohy.

Super :) Miluju koně

10. května 2008 v 9:43 blogac8.blog.cz
Včera na koních tedy 10.5.2008 to bylo super jasně bylo protože jsem jela na Fargovi :) byl moc hodnej a zjístila jsem jednu fintu kterou si nechám pro sebe :) příště budu asi na Wendy a budu muset trochu přitlačit . Po DRUHÉ jsem jela na jízdárně ale už s věčím sebevědomím bylo to super a moc se těším na další pátek :) ,,Papik Johana

Ježdění na koni: MOJE rady pro ,,začátečníky''

10. května 2008 v 9:31 | Johana
1.Všechno jako například nasedáme,uzdíme,sedláme,bereme koně na vodítko prostě vše s koněm děláme z LEVÉ strany!!!
2. Když ti kůň nebere udidlo tak mu zatlač palcem dozadu do huby tam Nemá zuby,kůň ti otevře hubu.
3.Při klusu vysedej na přední vnitřní nohu.
4.Koně si při čištění připni v boxu.
5.Když chceš jít na druhou stranu vždy procházíme po dkrkem koně! Ve výjmečných případech se chodí okolo zadku koně a když jdeš na druhou stranu kolem zadku poplácej koně aby věděl kde jsi a aby se nelekl.
6.Prvně se čistí hřbílkem,měkkým kartáčem,dlouhým chlupem a kopiťákem.
7.Když jdeš na koně neměla by si být nervozní a podobné věci,protože kůň to vycítí a bude vědět jestli má na sobě jezdce skušeného nebo začátečníka a pak si bude dělat co chce,,Moje rada : hlavně všechno v klidu

Krok,klus,cval

10. května 2008 v 9:18 Chody koně
KROK
Krok je čtyřdobý, kráčivý pohyb koně bez fáze vznosu, který je nejpomalejší a nejméně namáhavý z chodů. Rychlost je 6- 8 km/h. Tělo je vždy podpíráno nejméně dvěma končetinami.Krok má být živý, stejnosměrný a pravidelný. Jednotlivé ruchy jsou střední krok, prodloužený krok a shromážděný krok, z nich se však v základním výcviku jezdí jen ve středním kroku. Prodloužený a shromážděný krok patří k obtížnějším cvikům, které se provádějí až v pokročilém drezurním výcviku.
Nohosled je tzv. leterální to znamená, že jde levá zadní, pak následuje levá přední, po ní pravá zadní a končí pravá přední nebo vykročí pravá zadní, následuje pravá přední, poté levá zadní a jako poslední levá přední.
Vady:
mimochod- jde o zvláštní chod, kdy současně kráčejí obě končetiny na stejné straně těla (např. obě levé a po nich obě pravé)
neúplný mimochod- laterální končetiny došlapují rychle po sobě
plouživý krok- končetina se od odrazu do došlapu dotkne země (takoví koně velmi často zakopávají)
kohoutí krok- nečistota kroku, kdy kůň zvedne zadní nohu křečovitě vzhůru a prudce ji spustí dolů. Příčinou bývá nervové onemocnění nebo špánek - kostní výrůstek na hleznovém kloubu

KLUS
Je dvoudový chod s fází vznosu. je to rychlejší chod než krok, vhodný pro překonávání delších vzdáleností, rychlost je asi 15 km/h. Klusáci při dostizích dokážou dosáhnout rychlosti až 40 km/h! Jednotlivé ruchy jsou pracovní klus, střední klus, shromážděný klus a prodloužený klus. Z nich se v základním výcviku jezdí v první řadě v pracovním klusu, středním klusu a částečně ve shromážděném klusu. Maximální vystupňování v klusu je pro koně nepřirozené (v přírodě by přešel do cvalu), toto vystupňování vzniklo pro potřebu rychlého překonávání velkých vzdáleností a tak opstupně vznikla plemena klusáků.
Nohosled při klusu je následovný, nejprve se odráží zadní končetina s protilehlou přední, tělo je na malý okamžik ve vznosu - nepodpírá ho žádná končetina. Střídají se vždy diagonální končetiny.
Nečistoty:
rozložený klus- zadní konřetiny došlapují o něco dříve než přední
třídobý klus- přední nohy klusají zatímco zadní naznačují cval
výjmečně se může objevit kohoutí krok či nákrok

CVAL
Cval je třídobý pohyb skládající se ze cvalových skoků a fáze vznosu. Je nejrychlejší z přirozených chodů koně, ale je zárověň nejnamáhavější. rychlost se pohybuje okolo 30 km/h. Dostihoví koně jsou však schopni na kratší vzdálenost vyvinout rychlost až 70 km/h. Podle toho, na které straně vykročí obě nohy dál dopředu, rozlišujeme cval na levou a pravou ruku. pokud cváláme na jízdárně, pak jde většinou více dopředu pár nouhou, které jsou směrem dovnitř jízdárny. pokud překračuje více vnější pár nohou mluvíme o kontracvalu. Na přímé dráze si kůń volí sám nohu, na kterou chce cválat, při únavě nebo zranění nohy si nohy bez pobídky vystřídá.Různé ruchy jsou pracovní cval, střední cval, prodloužený cval a shromážděný cval. Plně vystupńovaný cval je označován jako trysk.
Nohosled na levou nohu: začíná pravá zadní, levá zadní a současně pravá přední, končí levá přední. Nohosled při cvalu na pravou nohu: začíná levá zadní, za ní jdou současně pravá zadní s levou přední a končí pravá přední.
Nečistoty:
křižování- nesprávné předsunování nohou, cval je nekoordinovaný, jezdci nepříjemný
rozložený cval- objevuje se při únavě či maximální rychlosti, je čtyřdobý, zadní končetiny v diagonále došlapují o něco dříve.

Ahojík :)

8. května 2008 v 17:23
Ahojky lidičky! Dneska jsme byla na obchůzce mých Sbéček no moc velká práce to nebyla :-D
tak u koho sem byla,,moje Officiální SB (spřátlené blogy) :
3. Cornelie-Verča - www.cornelia17.blog.cz
4. irma111333 - www.irma111333.blog.cz

NEW DESIGN- DOKONČEN !!! =)

8. května 2008 v 17:02 | Johana
Tak lidičky asi jste si všimli že tu mám hodně bílý a černý a proto jsem tento čerstvě novej dizajn pojmenovala ,, černobílá zebra ,, tak pappik a pište jak se vám to líbí

NEW DESIGN ? :)

8. května 2008 v 14:16 blogac8.blog.cz
mám NOVINKU

Jelibo....?

6. května 2008 v 22:04 | Johana |  blogac8.blog.cz
Jelibo Mr.Beana?(Bína)

Krásné výrobky MOj!

3. května 2008 v 21:20 | JOHANA |  blogac8.blog.cz
tak jsem zabrouzdala na jednu stránku a pohrála jsem si ,,výsledky'' :

Jupí!

3. května 2008 v 11:10 | JOHANA
VČERA TEDY 2.5.2008 JSEM JEZDILA SAMA NA JÍZDÁRNĚ KLUSEM BYLO TO SUPPER! SICE MI TO POPRVÉ MOC NEŠLO ALE JINAK SUPER JINAK CHTĚLA BYCH CHTĚLA :
PODĚKOVAT: KÁJČE-ZA TO ŽE MĚ TAK CHVÁLILA A PODRŽELA
HAPPY HORSE-HAPIKOVI MOJEMU KONÍČKOVI ZA KTERÉMU MOC VDĚČÍM NA NĚM JSEM SE NAUČILA KLUSAT! DĚKUJI TĚMTO UVEDENÝM